Supernowoczesny sprzęt w Klinice Rehabilitacji Dziecięcej

Zdjęcie z lotu ptaka Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” wzbogaciła się o nowy supernowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, który będzie wykorzystywany miedzy innymi w rehabilitacji onkologicznej.

Są to:

  • Luna EMG- robot rehabilitacyjno-diagnostyczny do profesjonalnej terapii pacjentów z deficytami funkcjonalnymi na skutek leczenia antynowotworowego w obrębie kończyn górnych, dolnych i tułowia.
  • Riablo – multisensoryczny systemem terapeutycznym wykorzystujący biofeedback do profesjonalnej rehabilitacji i oceny m.in. pacjentów onkologicznych w obrębie kończyn górnych oraz dolnych.
  • Rehawalk – to innowacyjny trening chodu z wykorzystaniem wizualnej stymulacji dynamicznej.
  • MYRO – interaktywny system terapeutyczny, który można stosować na wiele sposobów. MYRO jest zwykle stosowany w terapii zajęciowej i fizykoterapii. Jako dodatek do terapii konwencjonalnej MYRO wykorzystać można jako pomoc, poszerzenie oraz intensyfikację terapii w motywujący sposób przeznaczony jest do terapii motorycznej i poznawczej kończyny górnej z asystą komputera.
  • Kardiomed 700 – zestaw do rehabilitacji onkologicznej przeznaczony do treningu wytrzymałościowego i wydolnościowego zawierający pięć urządzeń terapeutycznych oraz stację zarządzającą.

Dzięki tym urządzeniom pacjenci maja szansę odzyskać dawną sprawność.