Kontakt
Sekretariat
Zespół lekarski (dyżurki)
Dyżurka pielęgniarska
Kierownik Kliniki
dr hab. n. med. Piotr Jakubów
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista medycyny paliatywnej
Zastępca Kierownika Kliniki
dr n. med. Mariola Tałałaj
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Pielęgniarka Oddziałowa
Oddziału Intensywnej Terapii
mgr plg. Joanna Smarżewska
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, studia podyplomowe Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia
joanna.smarzewska@udsk.pl
Pielęgniarka Oddziałowa
Bloku Operacyjnego
dr n. o zdr. mgr Bianka Sztukowska
pielęgniarka oddziałowa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego
Pielęgniarka Oddziałowa
Oddziału Anestezjologii z Pododdziałem Pooperacyjnym
mgr plg. Ewa Dmitruk
pielęgniarka oddziałowa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
Poradnie podlegające pod klinikę
Poradnia Anestezjologiczna
Rejestracja przez E-Portal 24/7!
Rejestracja pacjentów Pon.-Pt. 07:30 – 15:00
+48 85 74 50 502 (rejestracja)
+48 85 74 50 591 (poradnia)

Konsultacje w Poradniach są udzielane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (nieodpłatnie) na podstawie skierowania z Oddziałów Szpitalnych, Poradni Specjalistycznych i Lekarzy Rodzinnych.
W dniu pierwszej wizyty pacjent/opiekun zobowiązany jest do wcześniejszego zarejestrowania się i założenie karty w Rejestracji Poradni (niski parter, wejście od ul. Żelaznej). Kolejne wizyty w ustalonych terminach nie wymagają zgłoszenia się do Rejestracji Poradni.
W dniu wizyty pacjent zgłasza się bezpośrednio do Poradni o ustalonej godzinie. Ponadto, pacjenci/opiekunowie proszeni są o dostarczenie wcześniejszej dokumentacji medycznej wraz z kserokopią oraz aktualnych wyników badań. W/w dokumenty należy zabrać na umówioną wizytę/hospitalizację i przekazać lekarzowi.
Działalność diagnostyczno-lecznicza
W strukturze Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii funkcjonują:
Oddział Intensywnej Terapii – składa się z 8 w pełni wyposażonych stanowisk intensywnej terapii. Od 01.03.2008 r. to jedyny w Białymstoku i w województwie podlaskim oddział zapewniający pełnoprofilową i wysokospecjalistyczną opiekę w zakresie intensywnej terapii noworodków i dzieci do ukończenia 18 roku życia. Oddział pracuje codziennie w trybie ostrego dyżuru, a w nim specjaliści z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarki specjalizujące się w intensywnej opiece.
Oddział Anestezjologii jest jednostką, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, służący do przeprowadzania w sposób bezpieczny specjalistycznych zabiegów w znieczuleniu ogólnym oraz regionalnym. Nasz personel pracuje z wykorzystaniem siedmiu w pełni wyposażonych stanowisk anestezjologicznych na Bloku Operacyjnym i poza nim. Wykonujemy znieczulenia dzieci do operacji wszystkim klinikom zabiegowym naszego szpitala, a także do zabiegów stomatologicznych, do badań diagnostycznych takich jak: KT, NMR, badania endoskopowe oraz do krótkich, ale przykrych i bolesnych zabiegów diagnostyczno – leczniczych.
Blok Operacyjny składa się z pięciu sal operacyjnych, w których wykonywane są zabiegi w trybie planowym oraz nagłym z zakresu chirurgii, neurochirurgii, laryngologii, ortopedii i okulistyki. Aktualnie przeprowadza się ok. 380 zabiegów miesięcznie. Personel bloku operacyjnego zabezpiecza 24 – godzinną ciągłość pracy tej jednostki. Wyposażenie sal operacyjnych pozwala na wykonywanie pełnego wachlarza zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych, laryngologicznych i okulistycznych. Blok dysponuje możliwością diagnostyki i leczenia laparoskopowego. Sale operacyjne są również miejscem kształcenia studentów, lekarzy i pielęgniarek specjalizujących się w swoich dyscyplinach zawodowych.
W bezpośredniej łączności z Blokiem Operacyjnym funkcjonuje Pododdział Pooperacyjny, gdzie na jedenastu stanowiskach sprawowany jest nadzór nad dziećmi bezpośrednio po zabiegach. Wybudzanie przebiega łagodnie, jest rozłożone w czasie, bez konieczności ingerencji farmakologicznej w celu przywrócenia pełnej wydolności funkcji życiowych. W pełni wyposażony oddział jest nie tylko spełnieniem wymogów i standardów nowoczesnych bloków operacyjnych, ale także ułatwia organizację pracy i znacznie obniża koszty pobytu pacjenta na bloku operacyjnym.
Działalność naukowa i dydaktyczna
Zapraszamy do odwiedzenia strony Kliniki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku : https://www.umb.edu.pl/pl/wl/klinika_anestezjologii_i_intensywnej_terapii_dzieci_i_mlodziezy_z_pododdzialem_pooperacyjnym_i_leczenia_bolu
Pozostałe Kliniki
- Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Oddział Dzienny Psychiatryczny Dzieci i Młodzieży)
- Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Pooperacyjnym i Leczenia Bólu
- Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej
- Klinika Neurologii Dziecięcej
- Klinika Obserwacyjno – Zakaźna Dzieci
- Klinika Okulistyki Dziecięcej z Ośrodkiem Leczenia Zeza
- Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej
- Klinika Otolaryngologii Dziecięcej
- Klinika Pediatrii i Nefrologii
- Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii
- Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii
- Klinika Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia, Alergologii i Pulmonologii
- Klinika Pediatrii, Reumatologii, Immunologii i Chorób Metabolicznych Kości
- Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę”
- Szpitalny Oddział Ratunkowy