Informacja dotycząca opuszczania klinik przez pacjentów i ich rodziców w trakcie hospitalizacji

Chłopiec ubrany w czerwono-niebieski strój bohatera krzyczy przez megafon

Szanowni Państwo,

nieustannie zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety na temat jakości opieki w naszym Szpitalu.

Otrzymujemy wiele pozytywnych, ciepłych słów – za które serdecznie dziękujemy.

Nie brakuje jednakże uwag i wątpliwości co do pobytu w UDSK. W ostatnim czasie najwięcej Państwa uwag dotyczyło braku możliwości opuszczenia kliniki/oddziału i np. zabawy na przyszpitalnym placu zabaw.

Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom od dnia 09.10.23 wprowadzamy procedurę opuszczenia oddziału z dzieckiem, w sytuacji kiedy pozwala na to sytuacja epidemiologiczna oraz stan zdrowia dziecka. Informujemy, że mają Państwo możliwość wyjścia poza obszar danej kliniki w celu skorzystania z oferty pozamedycznej Szpitala (bufet, sklepik, zabawki- auta przy wejściu głównym, kącik zabaw przy Aptece). Ponadto w szpitalu w niektórych klinikach (Klinika Pediatrii i Nefrologii – IV piętro, Klinika Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia, Alergologii i Pulmonologii – V piętro, Klinika Pediatrii, Reumatologii i Chorób Metabolicznych Kości – VI piętro) funkcjonują świetlice dla dzieci, z których istnieje możliwość skorzystania, w miarę dostępności miejsc.

Jednakże, aby zapewnić Państwu i Państwa dziecku bezpieczeństwo oraz nie zakłócić procesu diagnostyki i leczenia, każde opuszczenie oddziału musi zostać zgłoszone pielęgniarce.

Dzieci z objawami infekcji, ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania zakażeń, nie powinny opuszczać swojej jednostki.

Dziękujemy za dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi pobytu w naszym Szpitalu. Chcielibyśmy zmieniać się i wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom, dlatego prosimy o wypełnianie ankiety pacjenta: ANKIETA