UDSK w gronie w gronie organizatorów startupów medycznych.

mothers and child challenge

Mamy przyjemność ogłosić, że Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku znalazł się w gronie organizatorów przedsięwzięcia dla startupów medycznych – Mother and Child Startup Challenge.

To pierwsza w skali Polski inicjatywa, która skierowana jest na tworzenie ekosystemu innowacji medycznych wokół publicznych placówek ochrony zdrowia. Nasz szpital ma szansę na współpracę ze startupami i twórcami technologii, którzy oferują kreatywne i zaawansowane produkty z myślą o pacjentach i personelu szpitala.

Razem z nami konkurs współorganizują:

  • Centrum Medyczne „Żelazna” w Warszawie,
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie,
  • Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi,
  • Oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, który jest głównym pomysłodawcą wydarzenia.

W ramach konkursu do października br. odbywa się nabór innowacyjnych rozwiązań, wpisujących się w działalność kliniczną naszego szpitala oraz adresują wiele problemów, z którymi mierzymy się każdego dnia. Dzięki temu nasi pacjenci oraz pracownicy odczują pozytywny wpływ technologii i innowacji w codziennej walce z chorobami Małych Pacjentów.

Konkurs Mother and Child Startup Challenge zyskuje uznanie wielu instytucji publicznych oraz ekspertów branży, a najnowsze informacje i aktualności znajdą Państwo na stronie www konkursu https://motherandchildstartupchallenge.pl/.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zasadami przedsięwzięcia.